Przekaż darowiznę dla Związku Biur Porad Obywatelskich

Niezależnie od wpłaty na rzecz Związku Biur Porad Obywatelskich 1% mogą Państwo dokonać darowizny. W ten sposób mogą nas Państwo wesprzeć zarówno jako osoba fizyczna, jak i osoba prawna.

Zachęcamy, Państwa do dokonania wpłaty na nasze konto. Każda, nawet najmniejsza darowizna, jest dla nas bardzo cenna. Darowiznę przekazaną na rzecz Związku można rozliczyć w rocznej deklaracji podatkowej.

JAK MOŻNA PRZEKAZAĆ DAROWIZNĘ NASZEJ ORGANIZACJI?

OSOBY PRAWNE

Przekazywanie darowizny przez osoby prawne został w roku 2004 ograniczony do 10% dochodu, dotyczy wsparcia celów wymienionych w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Należy wpłacić kwotę, którą darczyńca chce przekazać na nasze konto:

ZWIĄZEK BIUR PORAD OBYWATELSKICH
ul. Gałczyńskiego 3
00-362 Warszawa
KRS 0000021621
Bank Pocztowy SA nr rachunku: 58 1320 1104 3012 2875 2000 0001
tytuł wpłaty np. “wpłata na rzecz organizacji pożytku publicznego”.

Kwotę przekazanych darowizn firma wykazuje w rozliczeniach miesięcznych na formularzu CIT-O i w rozliczeniu rocznym CIT-8/O. Należy też wymienić je w sprawozdaniu finansowym w informacji dodatkowej. Przekazując darowiznę na rzecz Związku biur Porad Obywatelskich można ją odliczyć od dochodu firmy.

OSOBY FIZYCZNE

Należy wpłacić kwotę, którą darczyńca chce przekazać na nasze konto:

ZWIĄZEK BIUR PORAD OBYWATELSKICH
ul. Gałczyńskiego 3
00-362 Warszawa
KRS 0000021621
Bank Bank Pocztowy SA nr rachunku: 58 1320 1104 3012 2875 2000 0001
tytuł wpłaty np. “wpłata na rzecz organizacji pożytku publicznego”.

Zgodnie z art. 26 ust. 1, pkt. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych z dn. 26 lipca 1991r. (Dz. U. Nr 80, poz. 350 z późn zmianami) osoba fizyczna ma prawo do odliczenia darowizny przekazanej na rzecz Związku. Jednak kwota ta nie powinna być większa niż 350 zł.

Bank Pocztowy SA nr rachunku: 58 1320 1104 3012 2875 2000 0001
tytuł wpłaty np. “wpłata na rzecz organizacji pożytku publicznego”.

Kwotę przekazanych darowizn firma wykazuje w rozliczeniach miesięcznych na formularzu CIT-O i w rozliczeniu rocznym CIT-8/O.

Należy też wymienić je w sprawozdaniu finansowym w informacji dodatkowej. Przekazując darowiznę na rzecz Związku biur Porad Obywatelskich można ją odliczyć od dochodu firmy.

Wesprzyj nas przekazując 1% podatku!

Większość Polaków nie zna swoich praw. Pomóż nam to zmienić. Przekaż 1% podatku na rozwój poradnictwa obywatelskiego.

Związek Biur Porad Obywatelskich jako organizacja pożytku publicznego realizuje działania w sferze pomocy społecznej. Dzięki temu jesteśmy uprawnieni do otrzymywania wsparcia finansowego od osób fizycznych w postaci 1% ich podatku dochodowego. Każdy podatnik – osoba fizyczna – może podjąć decyzję o przeznaczeniu 1% podatku dochodowego takiej organizacji jak nasza. Zamiast płacić fiskusowi, możesz przekazać 1% należnego podatku na wsparcie organizacji pożytku publicznego. Pamiętaj, nie jest to dodatkowa suma, ale taka, którą i tak oddałbyś fiskusowi. Mówi o tym Ustawa o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Przeznaczając Twój 1% na wsparcie naszej organizacji przyczynisz się do rozwiązywania konkretnych problemów osób, które borykają się z skomplikowanym polskim systemem prawnym i administracyjnym. Może i Ty kiedyś skorzystasz z pomocy Biura Porad Obywatelskich.

 

Numer KRS Związku: 0000021621