[zapisy zakończone] [28.11] [Warszawa] Szkolenie z poradnictwa obywatelskiego

Ogłaszamy nabór na 70-godzinne szkolenie z poradnictwa obywatelskiego. Zajęcia i egzamin poprowadzimy w Warszawie w dniach: 28.11-01.12, 05-08.12 i 14.12.2019.

Udział w szkoleniu to wyjątkowa szansa, aby poznać metodę pracy doradczej wspierającej samodzielność osób w kryzysowych sytuacjach. Szkolenie przygotowuje do pracy doradców obywatelskich. Trwa 70 godzin i kończy się oceną wiedzy i umiejętności. Zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej pozytywna ocena z egzaminu jest podstawą do wystawienia przez ZBPO odpowiedniego zaświadczenia.

 

PROGRAM

Szkolenie obejmuje 15 godzin zajęć z metodyki pracy doradcy, 20 godzin zajęć dotyczących zagadnień związanych z poradnictwem dla osób zadłużonych oraz 35 godzin szkolenia merytorycznego obejmującego poradnictwo z zakresu: zabezpieczenia społecznego, spraw mieszkaniowych, dziedziczenia, własności, prawa pracy, spraw rodzinnych, postępowania cywilnego, karnego i administracyjnego. Szczegółowe informacje na temat szkoleń i egzaminów oraz zasad uzyskiwania zaświadczeń potwierdzających wiedzę i umiejętności w zakresie świadczenia poradnictwa obywatelskiego oraz szkoleń i egzaminów przedstawimy w programie i regulaminie.

 

TERMIN I MIEJSCE

Zajęcia prowadzone będą według następującego harmonogramu:

• część I – 28.11-01.12.2019 r.
• część II – 05-08.12.2019 r.
• egzamin – 14.12.2019 r.

Szkolenie będzie się odbywało w warszawskiej Klubokawiarni “Pożyteczna” przy Nowym Świecie 58.

Szczegóły dotyczące godzin szkolenia podamy niebawem.

 

CENA SZKOLENIA I EGZAMINU

Koszt szkolenia i egzaminu wynosi 3.999 zł.

 

ZAPISY

Zapisy odbywają się przez formularz dostępny na stronie https://zbpo.bookero.pl.

 

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

  • e-mail – szkolenia@zbpo.org.pl
  • telefon – 22 118 92 92 – czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 16:00

 


Warto poznać metodę pracy doradczej praktykowaną od ponad 20 lat w organizacjach pozarządowych tworzących Związek Biur Porad Obywatelskich i nauczyć się pomagać w taki sposób, aby wspierać samodzielność osób w kryzysowych sytuacjach.

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniach i kursach dokształcających dla doradców obywatelskich.

Skip to content