Kurs doszkalający w Warszawie – Pokonywanie trudności pracy doradcy poradnictwa obywatelskiego

Czy jest ważniejsza umiejętność dla doradców i doradczyń obywatelskich od diagnozowania problemu i współpracy z klientem w stworzeniu planu działań umożliwiającego wyjście z kryzysowej sytuacji? Tak. Tą umiejętnością jest taka współpraca z klientem, aby plan działania został zrealizowany.

Dlatego też trenerki i trenerzy ZBPO postanowili, że jeden z tematów kursów doszkalających dla doradców obywatelskich będzie dotyczył efektywnej współpracy z klientem i pokonywania trudności w pracy doradcy poradnictwa obywatelskiego.

Podczas kursu omówimy, jak radzić sobie z trudnościami w pracy poradniczej i jak dbać o przestrzeganie standardów.  Przedstawimy nowe techniki komunikacyjne użyteczne w zapobieganiu i radzeniu sobie z negatywnymi emocjami. Stworzymy  możliwość praktycznego przećwiczenia zdobytych umiejętności.
Zależy nam, byście wszyscy Państwo zyskali poczucie aktywnego kierowania procesem doradczym oraz zwiększali kompetencje w tym obszarze.

 

Zapraszamy na jednodniowy, 8-godzinny kurs doszkalający w Warszawie, 15.09.2019 r. – “Pokonywanie trudności w pracy doradcy poradnictwa obywatelskiego”

TERMIN

  • 15.09.2019 r., w godz. 10:00-19:00

 

MIEJSCE

Kurs prowadzimy przy ul. Konwiktorskiej 9, w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych.

 

METODA

Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, 2 trenerów, grupy – 15-18 osób.

 

CENA

Cena kursu doszkalającego wynosi 750 zł

 

ZAPISY

Zapisy odbywają się przez formularz – https://zbpo.bookero.pl/

 

KONTAKT

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu:

      • e-mail – szkolenia@zbpo.org.pl
      • telefon – 22 118 92 92 – czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 16:00

 

HARMONOGRAM I TEMATYKA KURSÓW DOSZKALAJĄCYCH

Kursy doszkalające (kursy jednodniowe, 8-godzinne) dla doradców obywatelskich prowadzone będą w trzech ośrodkach ZBPO:

  • Gdyni,
  • Rudzie Śląskiej,
  • Warszawie.

Szczegółową ofertę kursów znajdziecie Państwo w dziale “KURSY DOSZKALAJĄCE” (menu główne – obszar “SZKOLENIA”). Harmonogram i miejsca przedstawiamy natomiast w dziale “TERMINY I MIEJSCA” (menu główne – obszar SZKOLENIA).

 

Warto poznać metodę pracy doradczej praktykowaną od ponad 20 lat w organizacjach pozarządowych tworzących Związek Biur Porad Obywatelskich i nauczyć się pomagać w taki sposób, aby wspierać samodzielność osób w kryzysowych sytuacjach.

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniach i kursach dokształcających dla doradców obywatelskich.

 

Skip to content