Kursy doszkalające dla doradców obywatelskich – startujemy w lipcu, w Warszawie

“Wpływ zmian w przepisach na sytuację klientów poradnictwa obywatelskiego” to temat pierwszego z kursów doszkalających, który Związek organizuje w Warszawie. Uczestnicy mają do wyboru trzy terminy: 20.07.2019,  27.07.2019 lub 3.08.2019.

Rozpoczęliśmy zapisy na kursy doszkalające dla doradców obywatelskich. Przypomnijmy, że zgodnie z art 11 a ust 2 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej doradcy świadczący poradnictwo obywatelskie mają obowiązek odbyć corocznie minimum 8-godzinny kurs doszkalający  z zakresu praktycznych aspektów związanych ze świadczeniem poradnictwa obywatelskiego, w tym dotyczących poszczególnych jego dziedzin, tj. spraw mieszkaniowych, zadłużeniowych, związanych z zabezpieczeniem społecznym.

W lipcu br. zapraszamy Państwa na kursy odbywające się w Warszawie. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie.

 

TEMATYKA, TERMIN, MIEJSCE

Ostatni rok przyniósł szereg zmian w trzech, zasadniczych dla poradnictwa obywatelskiego obszarach – sprawach mieszkaniowych, zadłużeniowych,  z zakresu zabezpieczenia społecznego. Zmieniła się m.in. ustawa o ochronie praw lokatorów, pojawiło się szereg nowych świadczeń pomocowych. Każdy doradca obywatelski powinien mieć wiedzę na temat tych zmian i umiejętność wykorzystywania jej w pracy z klientem. Dlatego też pierwszym tematem kursu doszkalającego organizowanego przez Związek w Warszawie będzie “Wpływ zmian w przepisach na sytuację klientów poradnictwa obywatelskiego”.

Podczas kursu przybliżymy Państwu praktyczne aspekty zmian w przepisach w trzech, zasadniczych dla poradnictwa obywatelskiego obszarach. Omówimy także trudności związane ze świadczeniem porad i sposoby ich pokonywania.

Najbliższe kursy pt. “Wpływ zmian w przepisach na sytuację klientów poradnictwa obywatelskiego” odbędą się  w Warszawie w trzech terminach (kursy jednodniowe, po 8 godzin):

  • 20.07.2019;
  • 27.07.2019;
  • 3.08.2019.

Kursy poprowadzimy w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych przy ul. Konwiktorskiej 9, w godzinach 9:00-18:00.

METODA

Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, 2 trenerów, grupy – 15-18 osób.

 

CENA

Cena kursu doszkalającego wynosi 750 zł

 

ZAPISY

Zapisy odbywają się przez formularz – https://zbpo.bookero.pl/

 

KONTAKT

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu:

  • e-mail – szkolenia@zbpo.org.pl
  • telefon – 22 118 92 92 – czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 16:00

 

HARMONOGRAM I TEMATYKA KURSÓW DOSZKALAJĄCYCH

Kursy doszkalające (kursy jednodniowe, 8-godzinne) dla doradców obywatelskich prowadzone będą w trzech ośrodkach ZBPO:

  • Gdyni,
  • Rudzie Śląskiej,
  • Warszawie.

Szczegółową ofertę kursów znajdziecie Państwo w dziale “KURSY DOSZKALAJĄCE” (menu główne – obszar “SZKOLENIA”). Harmonogram i miejsca przedstawiamy natomiast w dziale “TERMINY I MIEJSCA” (menu główne – obszar SZKOLENIA).


 

Skip to content