Rozpoczynamy zapisy na szkolenie z zakresu świadczenia poradnictwa obywatelskiego

Najbliższe szkolenie odbędzie się w Warszawie w dniach od 25 do 29 września (część pierwsza) oraz w dniach od 1 do 5 października (część druga z egzaminem).

Szkolenie trwa 70 godzin i kończy się egzaminem sprawdzającym wiedzę i umiejętności z zakresu poradnictwa obywatelskiego. Łącznie z egzaminem prowadzone jest w ciągu 10 dni. W organizacji szkolenia wsparcia Związkowi Biur Porad Obywatelskich udzielił Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, udostępniając nieodpłatnie sale na szkolenia.

PROGRAM

Szkolenie obejmuje 15 godzin zajęć z metodyki pracy doradcy, 20 godzin zajęć dotyczących zagadnień związanych z poradnictwem dla osób zadłużonych oraz 35 godzin szkolenia merytorycznego obejmującego poradnictwo z zakresu: zabezpieczenia społecznego, spraw mieszkaniowych, dziedziczenia, własności, prawa pracy, spraw rodzinnych, postępowania cywilnego, karnego i administracyjnego (szczegółowy program).

Po ukończeniu szkolenia i zdaniu z wynikiem pozytywnym egzaminu końcowego uczestniczki i uczestnicy otrzymują zaświadczenie potwierdzające posiadanie wiedzy i umiejętności w zakresie świadczenia poradnictwa obywatelskiego zgodnie z art. 11 ust. 3a pkt 2 ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej.

Szczegółowe informacje na temat prowadzenia szkoleń i egzaminów oraz zasad uzyskiwania zaświadczeń potwierdzających wiedzę i umiejętności w zakresie świadczenia poradnictwa obywatelskiego oraz szkoleń i egzaminów przedstawimy w Regulaminie.

TERMIN I MIEJSCE

Szkolenie odbędzie się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim przy ulicy pl. Bankowy 3/5 w Warszawie. Prowadzone jest w dwóch częściach:

  • 25.09.2018-29.09.2018 – część I oraz
  • 1.10-5.10.2018 – część II z końcowym egzaminem.

Ze względu na fakt, że szkolenie zaczynające się 25 września jest pierwszym szkoleniem z zakresu świadczenia poradnictwa obywatelskiego organizowanym w związku ze zmianą ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej rozpoczniemy je w sposób uroczysty. Oficjalne przywitanie rozpocznie się o godzinie 10.

W kolejnych dniach zajęcia prowadzone będą od godziny 8:30 do godziny 19:00 (z przerwą ustalaną między uczestniczkami i uczestnikami a zespołem trenerski). W soboty szkolenie krótsze – do godziny 17.  Poniżej podajemy numery sal, w których odbędzie się szkolenie:

  • 25 września godz. 10:00- 18:00 – sala nr 228
  • 26-29 września godz. 8:00- 18:00 – sala nr 28
  • 1 – 5 października 2018r. godz. 8:00- 18:00 – sala nr 228

W razie jakichkolwiek zamian niezwłocznie Państwa powiadomimy.

CENA SZKOLENIA I EGZAMINU

Koszt szkolenia i egzaminu wynosi 3 999 zł.

ZAPISY

Zapisy odbywają się wyłącznie przez formularz dostępny na stronie https://zbpo.bookero.pl/

KONTAKT

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Zespołem Programu Szkolenia ZBPO:

  • e-mail – szkolenia@zbpo.org.pl
  • telefon – 22 118 92 92 czynny w środy i czwartki w godz. 9-12 oraz piątki w godz. 14-17

 

***

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniach z zakresu świadczenia poradnictwa obywatelskiego i egzaminach potwierdzających posiadanie wiedzy i umiejętności w zakresie świadczenia poradnictwa obywatelskiego. Wkrótce podamy kolejne terminy i miejsca szkoleń.

 

 

Skip to content