[zapisy zakończone] Szkolenie i egzamin z poradnictwa obywatelskiego w Gdyni

Rozpoczęliśmy zapisy na 70-godzinne szkolenie z poradnictwa obywatelskiego, które poprowadzimy na przełomie września i października w Gdyni.  Zajęcia i egzamin odbędą się w dniach: 13-15.09, 27-29.09 i 11.-13.10.2019. Zapraszamy do uczestnictwa.

Szkolenie trwa 70 godzin i kończy się oceną wiedzy i umiejętności. Pozytywna ocena jest podstawą do wystawienia przez ZBPO odpowiedniego zaświadczenia, zgodnie z ustawą o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej. To jedyna taka szansa, aby poznać metodę pracy doradczej praktykowaną od ponad 20 lat w organizacjach pozarządowych tworzących Związek Biur Porad Obywatelskich oraz nauczyć się pomagać w taki sposób, aby wspierać samodzielność osób w kryzysowych sytuacjach.

PROGRAM

Szkolenie obejmuje 15 godzin zajęć z metodyki pracy doradcy, 20 godzin zajęć dotyczących zagadnień związanych z poradnictwem dla osób zadłużonych oraz 35 godzin szkolenia merytorycznego obejmującego poradnictwo z zakresu: zabezpieczenia społecznego, spraw mieszkaniowych, dziedziczenia, własności, prawa pracy, spraw rodzinnych, postępowania cywilnego, karnego i administracyjnego. Szczegółowe informacje na temat szkoleń i egzaminów oraz zasad uzyskiwania zaświadczeń potwierdzających wiedzę i umiejętności w zakresie świadczenia poradnictwa obywatelskiego oraz szkoleń i egzaminów przedstawimy w programie i regulaminie.

 

TERMIN I MIEJSCE

Zajęcia prowadzone będą według następującego harmonogramu:

  • 13-15.09.19,
  • 27-29.09.19,
  • 11-13.10.19.
Szczegóły dotyczące godzi i miejsca podamy niebawem.

 

CENA SZKOLENIA I EGZAMINU

Koszt szkolenia i egzaminu wynosi 3.999 zł.

 

ZAPISY

Zapisy odbywają się przez formularz dostępny na stronie https://zbpo.bookero.pl.

 

KONTAKT

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

  • e-mail – szkolenia@zbpo.org.pl
  • telefon – 22 118 92 92 – czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 16:00

 

 

Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniach
z zakresu świadczenia poradnictwa obywatelskiego i egzaminach potwierdzających
posiadanie wiedzy i umiejętności w zakresie świadczenia poradnictwa obywatelskiego.

 

Skip to content