Trzy ośrodki szkoleniowe. Jedenaście terminów. Trwa nabór na kursy doszkalające

W lecie oferujemy doradczyniom i doradcom obywatelskim możliwość uczestniczenia w kursie doszkalającym i jednocześnie realizację obowiązku wynikającego z ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (art 11 a ust 2) – odbycia corocznego, minimum 8-godzinnego kursu doszkalającego z zakresu praktycznych aspektów związanych ze świadczeniem poradnictwa obywatelskiego, w tym dotyczących poszczególnych jego dziedzin, tj. spraw mieszkaniowych, zadłużeniowych, związanych z zabezpieczeniem społecznym.

Prezentujemy listę tematów, miejsc i terminy kursów doszkalających. Nabór już trwa. Wybierz kurs, który najbardziej Ci odpowiada i zarejestruj się na www.zbpo.bookero.pl. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzyma zaświadczenie potwierdzające uczestnictwo w kursie. Warunkiem uzyskania zaświadczenia jest uczestnictwo w pełnych 8 godzinach szkolenia.

Obecnie prowadzimy kursy doszkalające. W połowie września planujemy natomiast przeprowadzenie 70-godzinnego szkolenia kwalifikacyjnego. Nasza szczegółowa, aktualizowana na bieżąco oferta znajduje się w dziale “KURSY DOSZKALAJĄCE” oraz “KURS PODSTAWOWY” (menu główne – obszar “SZKOLENIA”). Harmonogram i miejsca przedstawiamy natomiast w dziale “TERMINY I MIEJSCA” (menu główne – obszar SZKOLENIA). Zapraszamy.

 

MIEJSCA I TERMINY

 

Warszawa

 • 20.07.2019 – Wpływ zmian w przepisach na sytuację klientów poradnictwa obywatelskiego
 • 27.07.2019 – Wpływ zmian w przepisach na sytuację klientów poradnictwa obywatelskiego
 • 3.08.2019 – Wpływ zmian w przepisach na sytuację klientów poradnictwa obywatelskiego

Kursy poprowadzimy w siedzibie Polskiego Związku Niewidomych przy ul. Konwiktorskiej 9, w godzinach 9:00-18:00.

 

Gdynia

 • 03.08.2019 – Ulgi i uprawnienia dla osób z niepełnosprawnościami
 • 10.08.2019 – Mediacja – wygrana czy przegrana
 • 24.08.2019 – Pokonywanie trudności w pracy doradcy poradnictwa obywatelskiego
 • 08.09.2019 – Pomoc osobom pokrzywdzonych przestępstwem

Kursy prowadzimy przy ul. 3 Maja 27-31, w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych, w godz. 10:00-19:00.

 

Ruda Śląska

 • 11. 08. 2019 r. Pokonywanie trudności w pracy doradcy poradnictwa obywatelskiego;
 • 17. 08. 2019 r. Ulgi i uprawnienia dla osób z niepełnosprawnościami;
 • 01. 09. 2019 r. Wpływ zmian w przepisach na sytuację klientów poradnictwa obywatelskiego;
 • 07. 09. 2019 r. Problemy imigrantów i uchodźców na terenie Polski (uregulowanie pobytu, zatrudnienie, uzyskanie pomocy finansowej i mieszkaniowej).

Kursy prowadzimy w Rudzkim Inkubatorze Przedsiębiorczości, ul. Goduli 36, 41-700 Ruda Śląska, w godzinach 10:00-19:00

 

AKTUALNIE PROWADZIMY KURSY Z TEMATÓW

 

Wpływ zmian w przepisach na sytuację klientów poradnictwa obywatelskiego 

Warszawa, Ruda Śląska

Ostatni rok przyniósł szereg zmian w trzech, zasadniczych dla poradnictwa obywatelskiego obszarach – sprawach mieszkaniowych, zadłużeniowych,  z zakresu zabezpieczenia społecznego. Zmieniła się m.in. ustawa o ochronie praw lokatorów, pojawiło się szereg nowych świadczeń pomocowych. Każdy doradca obywatelski powinien mieć wiedzę na temat tych zmian i umiejętność wykorzystywania jej w pracy z klientem.

Podczas kursu przybliżymy Państwu praktyczne aspekty zmian w przepisach w trzech, zasadniczych dla poradnictwa obywatelskiego obszarach. Omówimy także trudności związane ze świadczeniem porad i sposoby ich pokonywania.

 

Mediacja – wygrana czy przegrana

Gdynia

Wypracowane wspólne porozumienie uczestników mediacji ma charakter wygrana – wygrana. Czy tak w rzeczywistości jest postrzegana mediacja? A może jednak wygrana – przegrana?

Nierzadko w mediacji pojawiają się pełnomocnicy, którzy reprezentują strony w sądach. Nastawieni na spór, traktują strony jako przeciwników. A zatem zakładają, że jedna strona wygra, druga przegra. Czy w mediacji możliwa jest rola pełnomocnika bez zachowań typowych w sądzie?

O tym wszystkim będzie można dowiedzieć się podczas kursu. Ponadto omówimy, jak przygotować i zachęcić stronę do mediacji oraz jak przygotować plan mediacji.

 

Ulgi i uprawnienia dla osób z niepełnosprawnościami

Gdynia, Ruda Śląska

Podczas kursu przybliżymy uczestnikom całe spektrum ulg i uprawnień dla osób z niepełnosprawnościami (w zależności od stopnia niepełnosprawności), począwszy od zasad korzystania z karty parkingowej, poprzez ulgi transportowe, aż po ulgi do muzeów, na telefony komórkowe, zwolnienia od podatku od czynności cywilnoprawnych, paszportowe itp.

Ponadto porozmawiamy o różnych aspektach pracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz instytucjach i organach zajmujących się pomocą osobom z niepełnosprawnościami.

 

Pokonywanie trudności w pracy doradcy poradnictwa obywatelskiego

Gdynia, Ruda Śląska

Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się, jak efektywnie współpracować z klientem oraz zachęcać go do wykonywania zaplanowanych działań. Omówimy także, jak radzić sobie z trudnościami w pracy poradniczej i jak dbać o przestrzeganie standardów.  Uczestnicy poznają nowe techniki komunikacyjne użyteczne w zapobieganiu i radzeniu sobie z negatywnymi emocjami. Będą mieli możliwość praktycznego przećwiczenia zdobytych umiejętności, dzięki czemu zyskają poczucie aktywnego kierowania procesem doradczym oraz zwiększą swoje poczucie kompetencji w tym obszarze.

 

Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem

Gdynia

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z metodą pracy z osobami pokrzywdzonymi przestępstwem, w szczególności z osobami dotkniętymi przemocą w rodzinie. Uczestnicy dowiedzą się, jak rozpoznawać potrzeby klientów z dotkniętych takimi problemami oraz zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu prawa karnego i procedury karnej.

Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się, jak wzmocnić osobę w szukaniu specjalistycznej pomocy, kto może zapewnić wsparcie psychologiczne, jaka jest rola i oferta ośrodków pomocy dla osób pokrzywdzonych przestępstwem.

Problemy imigrantów i uchodźców na terenie Polski (uregulowanie pobytu, zatrudnienie, uzyskanie pomocy finansowej i mieszkaniowej)

Ruda Śląska

Podczas szkolenia uczestnicy uzyskają wiedzę na temat praw i obowiązków cudzoziemców z obszaru UE oraz spoza Unii, w tym uchodźców. Poruszone zostaną zagadnienia dotyczące między innymi obowiązku rejestracji, uprawnień i świadczeń dla cudzoziemców, zasad podejmowania pracy, rejestracji jako osób bezrobotnych, opieki zdrowotnej, edukacji. Ukończenie szkolenia pozwoli na zwiększenie wiedzy i kompetencji uczestników w zakresie podstawowych przepisów prawnych dotyczących pobytu cudzoziemców w Polsce.

 

METODA

Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, 2 trenerów, grupy – 15-18 osób.

 

CENA

Cena kursu doszkalającego wynosi 750 zł

 

ZAPISY

Zapisy odbywają się przez formularz – https://zbpo.bookero.pl/

 

KONTAKT

W razie pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu:

 • e-mail – szkolenia@zbpo.org.pl
 • telefon – 22 118 92 92 – czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 12:00 do 16:00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skip to content