Dołącz do nieodpłatnego projektu edukacyjnego dla organizacji poradniczych

5 marca 2023 r.

Związek Biur Porad Obywatelskich zaprasza przedstawicieli organizacji działających w obszarze poradnictwa do udziału w nieodpłatnym cyklu szkoleniowym, mającym na celu poszerzenie wiedzy i umiejętności związanych z kluczowymi dla działalności organizacji poradniczych obszarami.

Zapraszamy do uczestniczenia w projekcie edukacyjnym, w ramach którego eksperci w zakresie poradnictwa i zarządzania organizacją będą dzielić się wiedzą i doświadczeniem z członkami zespołów organizacji poradniczych.

Projekt adresujemy zarówno do kadry zarządzającej, jak i wszystkich osób działających w organizacjach poradniczych, którym zależy na poszerzaniu kompetencji, wymianie doświadczeń oraz wzmacnianiu współpracy między doradcami obywatelskimi z różnych części Polski.

Skorzystaj z nieodpłatnego cyklu szkoleniowego

Wspierając osoby borykające się na co dzień z wieloma różnymi problemami, warto pomyśleć o potrzebach nas samych, o jakości naszej pracy, jej standardach, stabilności finansowania i właściwym nagłośnieniu efektów. Z tego powodu specjalnie dla organizacji poradniczych przygotowaliśmy roczny, nieodpłatny cyklu szkoleniowy, którego uczestniczki i uczestnicy poszerzą wiedzę, umiejętności i kompetencje z zakresu:

  • standardów, zasad, monitorowania i oceny świadczonych porad;
  • ochrony danych osobowych;
  • współpracy z administracją publiczną;
  • budowania zespołów;
  • facylitacji w zespole;
  • zarządzania organizacją;
  • promocji, wystąpień publicznych;
  • pozyskiwania środków na działania, fundraisingu, marketingu;
  • finansów w organizacji.

Wartością wspólnej pracy, będzie nie tylko rozwijanie umiejętności i kompetencji, wzmacnianie współpracy między organizacjami, ale również wspólne wypracowanie katalogu dobrych praktyk. Jesteśmy przekonani, że katalog ten stanowić będzie cenny materiał edukacyjny dla doradczyń i doradców obywatelskich z całej Polski.

Szkolenia będą odbywać się stacjonarnie i online. Podczas zjazdów stacjonarnych Związek Biur Porad Obywatelskich zapewni wszystkim uczestnikom zakwaterowanie i wyżywienie.

Stacjonarne zjazdy odbędą się 25-26 marca i 02-03 grudnia 2023 r. w ośrodku Falenty Biznes i Wypoczynek przy Al. Hrabskiej 4B w Raszynie-Falentach. Pomiędzy spotkaniami stacjonarnymi zaplanowane zostały cztery weekendowe spotkania przez internet. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem cyklu szkoleniowego.

Nie może Cię zabraknąć na Konferencji inaugurującej projekt

Pierwszy zjazd szkoleniowy poprzedzony zostanie konferencją “Ku przyszłości poradnictwa obywatelskiego”. Konferencja odbędzie się 24 marca 2023 r. w ośrodku Falenty Biznes i Wypoczynek przy Al. Hrabskiej 4B w Raszynie-Falentach.

Do udziału w Konferencji zaprosiliśmy w charakterze panelistek i panelistów osoby mające ekspercką wiedzę i bogate doświadczenie w obszarze poradnictwa, jak i realny wpływ na jego rozwój w naszym kraju.

Celem konferencji będzie uroczyste rozpoczęcie cyklu szkoleniowego dla organizacji poradniczych oraz stworzenie płaszczyzny dialogu wewnątrz- i międzyśrodowiskowego o standardach jakości usług, aktualnych wyzwaniach i przyszłości poradnictwa obywatelskiego. Mamy nadzieję, że Konferencja przyczyni się również do upowszechnianie idei poradnictwa obywatelskiego. Zobacz program Konferencji.

Weź udział w projekcie “Ku przyszłości poradnictwa obywatelskiego”

Bądź częścią wyjątkowego projektu edukacyjnego i sieciującego dla organizacji poradniczych z całej Polski. Poszerzaj wiedzę, zdobywaj nowe umiejętności, twórz ogólnopolską społeczność doradczyń i doradców obywatelskich. Jeżeli chcesz rozwijać swoje kompetencje w obszarze poradnictwa, nie może zabraknąć Twojej organizacji w projekcie “Ku przyszłości poradnictwa obywatelskiego”.

Zapisy do udziału w konferencji “Ku przyszłości poradnictwa obywatelskiego” (24 marca 2023 r.) oraz cyklu szkoleniowym (pierwszy zjazd: 25-26 marca 2023 r.) przyjmujemy za pośrednictwem formularza zapisów. Liczba miejsc jest ograniczona.

W razie jakichkolwiek pytań, zachęcamy do kontaktu: mailowo pod adresem szkolenia@zbpo.org.pl lub telefonicznie pod numerem 22 118-92-92 (od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-16:00).

Serdecznie zapraszamy!

Formularz zapisów
Harmonogram cyklu szkoleniowego
Program Konferencji

Skip to content