Koniec zajęć w formie zdalnej w związku z odwołaniem stanu zagrożenia epidemicznego

2 czerwca 2023 r.

Obecnie procedowany jest projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie odwołania stanu zagrożenia epidemicznego z dniem 1 lipca 2023 r.

Związek Biur Porad Obywatelskich od stycznia 2021 r. – na podstawie dyspozycji art. 11a ust. 3a ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej – ma możliwość prowadzenia wszystkich zajęć w ramach szkoleń i kursów doszkalających w całości z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość jedynie w okresie obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii albo wprowadzenia stanu nadzwyczajnego. Wejście w życie przedmiotowego rozporządzenia będzie skutkowało koniecznością stosowania treści art. 11a ust. 3 ustawy, zgodnie to z którym jedynie “część zajęć szkolenia oraz kursu doszkalającego, o którym mowa w ust. 2, może być prowadzona z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość”.

Z tego też względu, gorąco zachęcamy osoby, którym zależy na udziale w szkoleniu lub kursie doszkalającym w formie zdalnej, do zapisów na czerwcowe terminy. Informujemy, że w pierwszej połowie 2023 r. przeprowadziliśmy 22 kursy doszkalające w formie zdalnej, a 2 kursy doszkalające w formie zdalnej zostały odwołane z powodu braku zainteresowania ze strony doradców.

Skip to content